20 Ekim 2017 Cuma

Tırrek Yada Tirrek Nedir Kürtçe Anlamı Kürtçe

Tırrek Yada Tirrek Nedir Kürtçe Anlamı 

Tırrek lafının anlamını siz sevgili takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz 🙂 Öncelikle Tırrek Kürtçe bir kelimedir. Osurukçu veya boş yapan adam anlamına gelmektedir. Tırrekler günümüzde daha çok Nike ayakkabı fosforlu Adidas Tshirt ve dar paça pantolonla bilinirler. Sürekli 50 kuruş isteyen sinyalcilerdir.
Tırrekler kız ve erkek olmak üzere ikiye ayrılır. Tırreklerin özellikleri arasında giyim kuşamları aynıdır. Herkes kendi çiftliğinde öter. Tespih sallarlar. Sigarayı bol miktarda içerler. Babayiğit olan Tırrek ablalarımız ve abilerimizinde esrar içtiği doğrudur. Tırrekler pek bir sabit işte çalışmazlar. Çalışamazlar. Tırreklik kanlarına girmiş bi kere.
Göğsünde Allah yazılı boncukla yapılmış hapishanaede üretildiğine yemin ettikleri kolyeler cevşenler taşırlar. Bunun yanısıra erkekleri Almancı Gurbetçiler gibi Gümüş kolye takarlar. Tırrekliğin şanından gelir bu kolyeler. Ne kadar ağırsa kolye bir Tırrek o kadar iyi demektir. 

Tırrek Fotoğrafları
Tirrek ne demek anlamı Adanada Tırrek ne demek Tırrek ne demek inci sözlük Tırre ne demek Tırrek Ne Demek kelime anlamı Tırrik Ne Demek Fıssek ne demek 50 Kuruş Ver Lan tırrek Ne demek

16 NİSAN 2020

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder