25 Nisan 2020 Cumartesi

CORONA'ya Karşı Eldiven, Maske ve Kıyafetlerinizi Nasıl Çıkarmalısınız?

CORONA Virüsüne karşı alınabilecek önlemler kapsamında neler yapabiliriz?
Eldiven, Maske ve Kıyafetlerinizi Nasıl Çıkarmalısınız?
İşte eldiven, maske ve kıyafetleriniz için dezenfeksiyon yöntemleri...

yakın çekim eldivenleri çıkarma şekli

Virüslerin bazı yüzeylerde saatlerce yaşayabildiğini biliyor muydunuz? Hatta kıyafetleriniz de bu yüzeylerden biri. Ancak kişisel hijyen için eve geldiğinizde kıyafetlerinizi nasıl çıkarıp yıkamanız gerektiğini öğrenirseniz bu dönem için kalkanınız hazır!


Eldiven ve Maskelere Dışarıda Veda Edin
Eğer siz de eldiven ve maskesini eve girdikten sonra çıkaranlardansanız orada durun. Eldiven ve maskeler, virüslerin vakit geçirmeyi en sevdiği yüzeylerden. İşte, bu yüzden aslında virüslerden korunmak adına taktığınız eldiven ve maskelerin gardınızı düşürmesine izin vermemek için eldiven ve maskelerinizle dışarıda vedalaşmalısınız.


Eldivenlerinizi çıkarırken önce bir elinizle diğer elinizdeki eldiveni dıştan içe doğru sıyırın. Ardından sıyırdığınız eldiveni hala eldivenli olan elinizde tutup çıplak elinizi eldivenli elinizin içine sokun ve yine dıştan içe doğru sıyırın. Bu yöntemle birbirine geçirip virüsleri hapsettiğiniz eldiven yumağını en yakındaki çöpe atabilirsiniz.

Maskenizi çıkarırken de işe kulak lastiklerinden başlayın. Daha sonra dışa doğru katladığınız maskeyi hemen çöpe atarak virüsleri arkanızda bırakabilirsiniz. Tabii, eldiven ve maskeleri çöpe attıktan sonra ellerinizi yıkayarak tedbiri elden bırakmayın. Özellikle el hijyeni sağlamak için eldiven ve maskeleri uygun yöntemlerle çıkarmak işte bu kadar kolay!

Çamaşır sepetinde kıyafetlerini düzenleyen yakın çekim erkek
Kıyafetlerinizi İzole Bir Ortamda Çıkarın
Sıra geldi kıyafetlere… Kişisel temizlik, hayatlarımızda her zamankinden daha önemli bir hal almışken kıyafetlerin üzerinde saatlerce yaşadığını bildiğimiz virüsleri kapının dışında bırakmak için uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem mevcut. Öncelikle eve girmeden ayakkabılarınızı çıkarıp kapı önündeki ayakkabılığa bıraktığınızdan emin olun. Bu sayede ayakkabının üzerindeki virüsler, sadece birkaç saat içinde sizin için bir tehdit olmaktan çıkacaktır. Daha sonra kıyafetlerinizi çamaşır odasında, kilerde ya da sırf izolasyon için ayırdığınız bir odada çıkarabilir, kişisel hijyen için yıkama aşamasına geçebilirsiniz.Çıkardığınız kıyafetlerinizi hemen yıkamayacaksanız mutlaka bir çamaşır sepetinde biriktirin. Hemen yıkayacağınız kıyafetleri ise, kıyafetlerinize zarar vermeyecek mümkün olan en sıcak derecede yıkayabilirsiniz. Unutmayın; ortalığa virüslerin saçılmasını istemiyorsanız kıyafetleri fazla sallamadan makineye atmalısınız. Ayrıca evde hijyen sağlamak için kıyafetleri beklettiğiniz çamaşır sepetini de ara ara dezenfekte etmeyi sakın atlamayın. Ve tabii, çamaşır odasında işiniz bittikten sonra doğru el yıkama tekniği ile ellerinizi temizleyip rahat bir nefes alabilirsiniz.Kıyafetlerinizi Derinlemesine Temizleyin
Sert yüzeylerin aksine kıyafetler birden çok katmandan oluştuğu için derinlemesine temizlik gerektiriyor. Bu yüzden her bir katmanın temizlendiğinden emin olmak için bir bilene danışabilirsiniz. Samsung’un Eco Bubble teknolojisi izole bir ortamda çıkardığınız kıyafetlerinizi yıkamak için birebir. Köpükle yıkama teknolojisi ile çamaşırlarınıza zarar vermeden ve deterjan kalıntısı bırakmadan temizleyen Samsung Eco Bubble kıyafetlerinizi köpürtürken siz de el yıkama kurallarına göre en az 20 saniye boyunca ellerinizi köpürtüp durulayabilirsiniz.


Siz önleminizi alıyorken kıyafetlerinize yerleşmiş lekelerle de vedalaşmak istiyorsanız Hygiene Steam hijyen buharı teknolojisi sizin için biçilmiş kaftan. Ayrıca Samsung Hygiene Steam ile bakterilerin %99.9’unu yok edip kıyafetlerinizi alerjen maddelerden temizlenmesini de sağlayabilirsiniz. Eğer ev düzeninizde yeni teknoloji deneyimlerine açıksanız buharla temizlik yöntemini çok seveceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder