22 Nisan 2020 Çarşamba

Limon Çekirdeğinin Zararı

Limon Çekirdeğinin Zararı

Bu yazımızda sürekli herşeyde kullandığımız C vitamini deposu olan ekşi limonun çekirdeklerinden bahsedeceğiz :) Ağzınız sulandı dimi ekşi ekşi Limon diyince :) Limon gerçekten ağız sulandırır iştah açar ve bunlar bilimsel kanıtlılığı olan bilgilerdir. Bizler limonu oldukça sık kullanırız. Öyle ki şu söz meşhurdur Limon satıcılarının dilinde Çaya Çorbaya Limon buyrun efendim. Hakikaten Limonu kullanmadığımız neredeyse hiç bir şey kalmadı. Balığa midyeye limon sıkarız salataya limon çorbaya limon tekilaya limon alkole limon aklınıza ne gelirse limonla daha güzel olur peki ya çiğköfteler offf ağzım sulandı :D


Gelelim Kuru fasulyenin faydalarına şimdi. Aslında burada zararlarına geliyoruz şimdi. Öncelikle limon ekşi olduğundan mide rahatsızlıkları bulunanlar pek kullanmasın. Öte yandan Limon asit kaynağıdır ve yine mide rahatsızlığı bulunan kişiler için pek iyi sayılmaz. Ya Limon Çekirdekleri ?


Limon çekirdekleri midede eritilemez asit salgılaması yeterli olmaz midenin ve doğrudan Apandisitiniz için tehlikeli bir maddedir orayı doldurur. Yani içinizde yeşerip patlamasını istemiyorsanız sağlığınız için limonun çekirdeğinden uzak durun pek faydalı bir şey olduğu söylenemez :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder